Siyaset

100 bin imzaya ulaşamayan Erbakan Cumhur ittifakına katıldı

100 bin imzaya ulaşamayan Erbakan Cumhur ittifakına katıldı

3 günde 100 bin imza toplayamayan Fatih Erbakan Cumhur ittifakına katıldı

Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı’na katıldı. İttifak protokolünde Fatih Erbakan’ın da imzası olacak. Öte yandan HÜDA Par da kararını açıkladı. HÜDA- Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Seçime AK Parti listelerinden gireceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı ile Yeniden Refah Partisi arasındaki ittifak görüşmelerinden sonuç çıktı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı’na katılmayı kabul etti. Cumhur İttifakı böylece seçime 4 parti olarak giriyor.

YENİDEN REFAH, CUMHUR İTTİFAKI’NDA

AK Parti, MHP ve BBP’den oluşan Cumhur İttifakı genişledi. Rahmetli Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın Genel Başkanı olduğu Yeniden Refah Partisi, son dakikada Cumhur İttifakı’na katılma kararı aldı.

4 PARTİNİN HEYETİ YSK’DA

Anlaşmanın ardından Cumhur İttifakı’nı temsil eden AK Parti, MHP, BBP ve Yeniden Reha Partisi Genel Başkan Yardımcıları Yüksek Seçim Kurulu’na geldi. Heyetler, ittifak protokolünü imzalayarak teslim etti.

HÜDAPAR, AK PARTİ LİSTELERİNDEN GİRECEK

HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’ndan da bir açıklama geldi. Yapıcıoğlu, HÜDAPAR’ın AK Parti listelerinden seçime gireceğini ifade etti. Yapıcıoğlu, listelerin netleşmesi ile vekil adaylarının belli olacağını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL