Güncel

Seçim bitti, ittifak tamamlandı

Seçim bitti, ittifak tamamlandı
28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin ardından nasıl bir tutum izleyeceği merak konusu olan İYİ Parti’den açıklama geldi. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada “Tüm ittifaklar seçim ittifakıdır, seçim bittiği zaman tüm ittifaklar ortadan kalkar. Yani 14 Mayıs genel seçimleri bitti, ittifak tamamlandı, seçim bitmiştir. İkinci turu için ittifak içindeki partiler mücadelelerini vermiştir, 28 Mayıs itibarıyla da seçim ittifakı bitmiştir” dedi. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı ise “İttifak dediğiniz şey bir iş birliğidir. Bundan sonraki süreçte doğal olarak muhalefet partileri kendi içerisinde bir iş birliği içerisine girerler. Bunun adına ‘ittifak’ da diyebilirsiniz, ‘iş birliği’ de diyebilirsiniz; ama şu an itibarıyla gündemde iş birliği yapacak herhangi bir konu söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin ardından İYİ Parti’nin nasıl bir tutum izleyeceği merak konusu olmuştu.

“İTTİFAK TAMAMLANDI”

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz katıldığı canlı yayında “Tüm ittifaklar Seçim ittifakıdır, seçim bittiği zaman tüm ittifaklar ortadan kalkar. Yani 14 Mayıs genel seçimleri bitti, ittifak tamamlandı, seçim bitmiştir” dedi.

“28 MAYIS İTİBARIYLA SEÇİM İTTİFAKI BİTMİŞTİR”

Poyraz “Cumhurbaşkanı müşterek adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun 28 Mayıs’a kalan ikinci turu için ittifak içindeki partiler mücadelelerini vermiştir, 28 Mayıs itibarıyla da seçim ittifakı bitmiştir. Bununla ilgili ben bazı köşe yazarlarının ve bazı yorumcuların ‘İYİ Parti seçim bitti, ittifak bitti’ diyebilir, bu bir yorum değil, bir teknik durum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL