Genel Güncel

Netflix’te skandallar bitmiyor!

Netflix’te skandallar bitmiyor!

Pedofili, cinsel istismar ve LGBT propagandası yapan içerikleri nedeniyle eleştirilen Netflix’te skandallar bitmiyor. Son olarak Jurassic World Kretase Kampı adlı çocuk dizisine eşcinsel sahne yerleştiren Netflix, izleyicilerden büyük tepki topladı. 5. sezonunda 7+ etiketi ile yayınlanan bölümlerindeki sahneleri gören kullanıcılar, bu kadarına da ‘pes’ dedi.

Netflix ve Hollywood’un eşcinsellik propagandası tüm dünya tarafından endişe ile izleniyor.

Milyarlarca dolarlık bütçelerle desteklenen bu tür yapımların ana hedefinde çocuklar ve ahlaksız ideolojilere karşı çıkan ebeveynler var. Netflix’in çocuklar üzerinde ahlak bozan bir skandalı da Jurassic World Kretase Kampı adlı çocuk dizisi oldu.

Dinozorların insanları yediği sahneleri göstermiyor olsa da son sezonda yaşanılan arkadaşlıklar başka seviyeye çıkarılıp dizideki Sammy ve Yaz karakterleri birbirlerine aşık oluyor. 5. Sezon 18. Bölüm ise çocuklara açık bir şekilde öpüşme sahnesi gösteriliyor.

Büyük tepki topladı

Sinemanın usta ismi Steven Spielberg ve ünlü yazar Michael Crichton’ın dijital çocuk dizisi, yayınlanan 5. sezonu ile büyük eleştiri topladı. ABD yapımı animasyon, bilimkurgu, aksiyon-macera türündeki çocuk dizisinde +18 sahnelere yer verilmesi tepki çekti. Netflix, konuya dair henüz bir açıklama yapmazken, Jurassic World Kretase Kampı 5. sezonu ile sosyal medyada da yankı uyandırdı.

‘Lightyear’ filmi bir çok ülkeden kaldırıldı

İçinde eşcinsel karakter barından “Lightyear” isimli çocukları hedef alan animasyon filmi, Türkiye’de yasaklandı. Daha önce 2 Eylül’de Türkiye’de gösterime gireceği ilan edilen filmle ilgili yapılan şikayetlerden birine CİMER’den gönderilen yanıt sosyal medyada paylaşıldı. CİMER, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerinin incelemesi sonucunda filmin ticari dolaşımı ve gösteriminin uygun bulunmadığı belirtildi. Lightyear isimli çocuk filmi Endonezya, Malezya, Kuveyt, Arabistan ve Çin’de de yasaklanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL