Güncel

İYİ Parti Kartal’da Seçim Olacak mı ?

İYİ Parti Kartal’da Seçim Olacak mı ?

Kartal İYİ Parti Teşkilatında Yönetim kurulunun istifa etmesi sonucu başkanlığı düşen Fuat Onbaşılı öncülüğünde olağanüstü kongre kararı alınması için noter kanalı ile delegelerden imza talep edilmeye başladı .Onbaşılı Noter imza süreci Öncesinde Mahkeme kararı ile 80 delege imzası toplanmış kısa zaman içinde ilçeye mahkeme kararı gitmişti .

İl başkanlığı tarafından atanan Dilruba Oğulcuklu ise 45 gün geçmesine rağmen herhangi bir kongre kararı almaması ve kendi atadığı teşkilat başkanını görevden alması da rahatsızlıklara neden olmuştu.

Pazartesi  itibari ile başlayan imza toplama bugünde devam ediyor alınan bilgiye göre 130 kişiyi geçen delege imzası ile olağanüstü kongreye götürmenin yolu açıldığı ifade ediliyor.İmza dilekçeleri bugün itibari ile sonlandırılıp  İYİ Parti Genel Merkezine gönderildi. İki Belediye Meclis Üyesi adayı bulunan ilçede yakın zamanda Mukadder Gürcan’ın istifası ile 1 meclis üyesine düşmüştü .

İYİ Parti  merkezin bu konudaki tavrı ne olacağını sizlerle an be an paylaşacağız.

Aşağıda eski yönetimlerden kareler ve ilçe başkanlığı yapmış kişiler bulunuyor .İYİ Parti kurulduğundan bugüne toplam da 4 ilçe başkanı görev yaptı .

BÜNYAMİN BALTA KURUCU İLÇE BAŞKANI

SOLDA BURAK TOK VE YANINDA FUAT ONBAŞILI

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL