Spor

Ertuğrul Ersoy: Leroy Sane ve Timo Werner beni grip etti

Ertuğrul Ersoy: Leroy Sane ve Timo Werner beni grip etti

Fransa’nın Le Havre takımında forma giyen milli futbolcu Ertuğrul Ersoy, TRT Spor‘da yayınlanan Sporcu Vizesi programına konuk oldu.

Genç futbolcu, Fransa’ya göre Türkiye’de futbol oynamanın daha kolay olduğunu söylerken, “Burada herkes genç olduğu için enerjisi yüksek. Mesela ben Süper Lig’de topu aldığım zaman daha rahat oynuyordum. Geniş alanlarımız vardı ama burada genç oyuncular pırpır… Hep böyle baskı altındasın ve hep böyle kuvvetli ikili mücadelede olmak zorundasın. Gerçekten çok gözde bir lig. Burada güçsüz olma şansın yok. Sistem sana burada ‘sen güçlü olmak zorundasın’ diyor” ifadelerini kullandı.

“Hayalimi gerçekleştirmek istedim”

Bursaspor’da oynarken Avrupa’ya gitme hedefi olduğunu ve onu gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu belirten Ertuğrul Ersoy, “ Avrupa’ya gitmek istiyordum. Türkiye’de klasman olarak burun üstünde olan takımlardan da teklif aldım. Büyük takımlardan teklifler aldım. Ama hayalimi gerçekleştirmek için verdiğim kararın arkasında durmak adına, ne kadar burası ikinci lig olsa da, kariyerim için en güzel adımın burası olacağını düşündüm. Çünkü böyle bir iki sene daha geç kalsam eşiği yakalayamayacağımı düşündüm. 22 yaşındayım, artık 23-24 yaşına geldiğin zaman o gemiyi biraz kaçırmış oluyorsun. Biraz daha zorlanıyorsun artık” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL