Çocuk İstismarına dur de !!!

  2226
  0
  Paylaş

  Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sertan Daloğlu’nun da  destek verdiği  çocuk istismarına dur de Basın Açıklaması Kartal Meydanında geçekleşti.

  Vatandaşlar aileleri ile birlikte Kartal Meydanına gelerek basın açıklamasını dinlediler ,daha sonra çocuklar şiirler okuyarak bedenime dokunma haykırışlarında bulundular .

  Yapılan basın açıklaması şöyle ;

  Ülkemizde son dönemde çocuklara karşı işlenen suçlar, cinayetler ve tecavüzlerde büyük artış görülmektedir. En son Eylül Yağlıkara ve Leyla Aydemir cinayetleri toplumun vicdanlarını yaralamıştır. Bugün de iki çocuğumuz maalesef ölü bulunmuştur.

  Çocuklara karşı işlenen bu suçları içime sindiremiyoruz, sindirmemeliyiz de. TCK’da 2005 yılında yapılan düzenlemeyle cinsel suçlara ağır cezalar getirilmiştir. Fakat bu cezalar maalesef suç oranını düşürmemiş aksine her geçen gün artmaktadır.

  Devletin ve toplumun önceliği çocukları cinsel istismara uğramadan ve öldürülmeden korumak olmaktır. Fakat vahim bir tablo ile karşı karşıyayız.

  Türkiye’de çocuk istismarı ve cinsel suçlar “Bir kereden bir şey olmaz” diyenlerin aksine yaygın ve sistematik bir şekilde artmaktadır. Ne yazık ki bugün yetki sahipleri bu sorunlara karşı sırtlarını dönmüş durumdadır.

  Adalet uygulamasında aksaklıklar olmakta, kadın ve çocuklara yönelik suçlarda artış görülmektedir. Sadece kadın ve çocuklara karşı değil, okullarda öğretmenlere, hastanelerde doktor ve hemşirelere karşı şiddet olaylarında da artış görülmektedir.  Artık çocuklarımızı okula sokağa göndermekten korkar olduk.

  Çocuk istismarları ve cinayetlerini önleyici kanunların bir an önce çıkarılması gerektiğini düşünüyor, bu tür suçlardaki cezai indirim ve afların uygulanmamasını bekliyoruz.

  Biz İYİ’ler üzerimize düşen görevi yapmaya hazır olduğumuzu belirterek Cezaysa ceza, kanunsa kanun bir an önce tüm tebdirlerin alınmasını istiyoruz.”

  Paylaş
  Önceki İçerikCHP’de istifa
  Sonraki İçerikİyi Parti Kongreye gidiyor
  Gazeteci -Yazar

  CEVAP VER