Ana Sayfa Siyaset CHP’nin adayı İnce oldu

CHP’nin adayı İnce oldu

2544
0
Paylaş
24 Haziran’da yapılacak erken seçimde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusu günlerdir yanıt bekliyordu. 24 Haziran 2018 seçimlerinde Erdoğan’la yarışacak CHP cumhurbaşkanı adayı bugün belli oluyor. CHP saat 10:00’da cumhurbaşkanı adayını açıklayacak. Gözler Ankara’da Ahmet Taner Kışlalı Salonu’nda…CHP’de Muharrem İnce için grup kararı alındı.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharren İnce olduç Kemal Kılıçdaoğlu Muharrem İnce’yi bir öğretmen olarak tanıtıp gel bakalım Muharrem İnce diuyerek kürsüye davet etti. Kürsüye gelen muharrem İnce ise 24 Haziran’da herkesin cumhurbaşkanı olacağım açıklamasında bulundu.

İşte İnce’nin açıklamaları…

24 Haziran’da herkesin cumhurbaşkanı olacağım. Kürtlerin, Türklerin, alevilerin herkesin adayı olacağım. 24 Haziran’da fetret dönemini sona erdireceğiz. Erdoğan bana diyor ki senin tecrüben yeter mi cumhurbaşkanı olmaya. Benim senden 3 ayım fazla..Askere gitsek ben yüzbaşı olurdum sen onbaşı olurdun.

SEÇMENE ÇAĞRI

Herkes gidip seçim kaydını yaptırsın. Kimse tatile gitmesin.Herkes bir bayram havası içinde sandığa gitmeli. Demokrasi ve irade iptek altında. Bugün Saray’ın varlığını pekiştirmek için Genelkurmay Başkanı bir başka cumhurbaşkanının üzerinde baskı kuruyor.

10:00 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu alkışlar ve tezahüratlar arasında salona girdi.

CHP’nin cumhurbaşkanı seçim kampanya süreci de yine bugün başlıyor. Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerine gönderilen yazıda, kampanya başlangıç yerinin 1. TBMM binasının önü olduğu belirtildi.
CHP’nin cumhurbaşkanı adayının da katılımı ile burada basın açıklaması yapılarak, kampanya süreci resmen başlamış olacak.

CEVAP VER