Ana Sayfa Siyaset Aydın MHP’den istifa etti

Aydın MHP’den istifa etti

2247
0
Paylaş

Koray Aydın MHP’den istifa etti Akşener’in yanına katıldı.

Koray Aydın, Ankara’da düzenlediği basın toplantısında, yeni kuracakları partiye ve MHP’den istifasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP yönetimine yönelik eleştirilerde bulunan Koray Aydın, “Biz ülkücülerin mücadelesi, milletin ve devletin yüceltilmesi gayesinden ibarettir. Bu gaye, her türlü çıkar ve hesabın önünde gelir. Ben, Koray Aydın olarak bütün bir ömrümü Başbuğ Alparslan Türkeş’in yanında ve yolunda geçirmiş; milliyetçi ve ülkücü hareketin bekası için gündüz oturmamış, gece uyumamış bir kardeşinizim. Türkeş Bey’e genel sekreterlik ve evlatlık yapmış bir ülkücüyüm. MHP ve ülkücü hareketin kuruluş ilkeleri ve ülküleri mevcut yönetim tarafından ne yazık ki terk edilmiştir. Gönül seferberliği ilkesinden vazgeçilmiş, sırf farklı adayı destekledikleri için partili kardeşlerimiz baba ocaklarından kovulmuş ve nihayet başkalarına gösterilen engin hoşgörü ülküdaşlarımızdan esirgenmiştir” diye konuştu.

MHP yönetimi tarafından partide kıyım yapıldığını savunan Aydın, “Bizler Olağanüstü Kurultay sürecinde, MHP’nin Sayın Genel Başkanı’na maksadı ve terbiye sınırlarını aşan tek bir söz bile hiçbirimiz söylemedik. ‘Ya bir yol bul, ya bir yol yap ya da bu yoldan çekil’ dedik kendisine. MHP yönetimi, iktidar sahipleriyle bir olup, ülkücü hareketi yok saydı. Olağanüstü Kurultay için yasa ve tüzükte belirtilen sayının 3 katı kadar imza toplanmasına rağmen kurultayımız yapılmadı. Ucube bir mahkeme kararıyla yolumuz kesildi. Sonrasında MHP’de kıyım başladı. Tarihin, hiç kimsenin yapamadığı bir ülkücü kıyımı yaşandı. Bizimle birlikte dava nöbetinde bir ömür geçirenlerin MHP için dile getirdikleri görüş ve önerilerin bu yönetim indinde zerre kadar kıymet-i harbiyesi kalmamıştır” dedi.

“ÜLKÜCÜ HAREKETİN KADERİNİ TEK KİŞİNİN KARARINA BAĞLAMANIN ADI ‘ÜLKÜCÜLÜK’ OLAMAZ”

MHP’ye duyulan güvenin halk nezdinde sarsıldığını dile getiren Koray Aydın, şunları söyledi: “Partili cumhurbaşkanlığı sistemiyle ülke yönetimi tek adama verildiği gibi bu sürece kayıtsız, şartsız desteğini ortaya koyan MHP’de de artık tek adam yönetimi maalesef kalıcı hale gelmiştir. MHP tek bir kişinin partisi haline getirilmiştir. MHP başkalaştırılmıştır. Ortada kala kala MHP’nin sadece ismi bir de mahzun 3 hilali bırakılmıştır. Ülkemizin kaderini tek bir kişinin dudaklarından çıkacak karara bırakmanın adı demokrasi, hürriyetçilik ve şahsiyetçilik ilkesini yok sayarak MHP ve ülkücü hareketin kaderini de tek bir kişinin kararına bağlamanın adı ‘ülkücülük’ olamaz. Yönetim, iktidarın dümen suyuna girmiş bir MHP içinde kalarak, ülkemizin göz göre göre otoriter tek adam rejimine sürüklenmesini önlemenin maalesef artık imkanı kalmamıştır. İzlenen politikalarla hareketin şahsiyetiyle oynanmaktadır. MHP’ye duyulan güven, maalesef halk nezdinde yerle bir edilmiştir. Bunu yapmaya hiç kimsenin hakkı yoktur ve haddi yoktur”

CEVAP VER